6.8.2022 FCI Central European Sighthound Show Mojmírovce

 

Zafra Sirik (ISR), Knut Blütecher (NOR), Korosz András (HU), Vlastislav Vojtek (SK)

 

 

Best in Show

1 - greyhound - SOBERS GERALDINE

 

2 - whippet - SOBERS FAYENNE

 

3 - afghan hound - AVRIL LAVIGNE GANDAMAK SLOVAKIA

 

Junior Best in Show

1 - Whippet - SOBERS HUBERTINE

 

2 - greyhound - SOUTHPOINT LUNA LIMA

 

3 - PLI - HELA IL ANGELICO DONO

 

BIS minor puppy

1 - whippet - INDIANA JONES GANDAMAK SLOVAKIA

 

2 - ibizský chrt krátkosrstý - GEMA LA PRINCESA ROSA DE PODI

3 - afghan - ISHARA EUPHORIAN EFFECT

 

BIS puppy

1 - IW - ETERNAL ESME ERDOR IRIS

 

2 - borzoi - DUSHKO SAROV VEYA FEYA

 

3 - whippet - ALIJAMO’S KING OF THRONES

 

BIS working class

1 - afghan hound - ALEXANDER DUMAS GANDAMAK SLOVAKIA

 

2 - IW - GUINNESS FLINTSTONE

 

3 - Whippet - GOODY GUMDROPS VALENTINE DOGS

 

BIS honour class

1 - saluki - ADELL LUMIJA

 

2 - afghan hound - C‘KARL LAGERFELD ALL TIGER

 

BIS veteran class

1 - PLI - CHARLAINE NEXT LEVEL

 

2 - afghan hound - VIOLET RIVAS GANDAMAK SLOVAKIA

 

3 - greyhound - WINDGOLD CYGNET

 

BIS pair

1 - afghans

 

2 - Borzois

 

3 - IWs

 

BIS breeders group

1 - Whippets - SOBERS

 

2 - Afghans - GANDAMAK SLOVAKIA

 

3 - Podemcos LA PRINCESA ROSA DI PODI

 

Junior handling

 

 

Child and dog

 

 

 

AFGÁNSKY CHRT /Afghan hound (judge: Zafra Sirik, ISR)

Male

Minor Puppy

11. 

ISHARA HYPNOSE EFFECT

VN1

Male

Junior

12. 

GALLGERI BENTLEY MULLINER BACALAR

V1, CAJC, Junior BOB, BOS, Stredoeurópsky víaz mladých

Male

Junior

13. 

HARRISON FORD GANDAMAK SLOVAKIA

V2

Male

Junior

14. 

HARRY HOUDINI GANDAMAK SLOVAKIA

V3

Male

Junior

15. 

HARUKI MURAKAMI GANDAMAK SLOVAKIA

V4

Male

Intermadiate

16. 

KHAU CARRERAS QBA G.JR.

V1, CAC

Male

Open

17. 

APOLLO MISTERA BELECO

V2, Res.CAC

Male

Open

18. 

KHAU CARRERAS PETROS

V1, CAC, Stredoeurópsky víaz

Male

Open

19. 

KHAU CARRERAS PROMETEUS

V3

Male

Working

20. 

ALEXANDER DUMAS GANDAMAK SLOVAKIA

V1, CAC

Male

Champion

21. 

JUST LIKE HEAVEN OF MEADOW VALLEY

V1, CAC

Male

Champion

22. 

KHAU CARRERAS NKA

V2, Res.CAC

Male

Honour

23. 

AGHA DJARI’S NEPAL

V2

Male

Honour

24. 

C‘KARL LAGERFELD ALL TIGER

V1

Female

Minor Puppy

25. 

CHARLIZE THERON GANDAMAK SLOVAKIA

VN2

Female

Minor Puppy

26. 

ISHARA EUPHORIAN EFFECT

VN1

Female

Junior

27. 

GILLIAN JACOBS GANDAMAK SLOVAKIA

V1, CAJC, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Junior

28. 

HAVANA BROWN GANDAMAK SLOVAKIA

V2

Female

Junior

29. 

PANNON-ORIENTAL BOLOUR

V3

Female

Intermadiate

30. 

KHAU CARRERAS QUEEN OF EVERYTHING

V1, CAC

Female

Champion

31. 

AGHA DJARI’S REPLICA

V1, CAC

Female

Honour

32. 

MULTI ICH AVRIL LAVIGNE GANDAMAK SLOV.

V1, Stredoeurópsky víaz, BOB

Female

Veteran

33. 

VIOLET RIVAS GANDAMAK SLOVAKIA

V1, Stredoeurópsky víaz veterán

ANGLICKÝ CHRT /Greyhound (judge: Zafra Sirik, ISR)

Male

Open

34. 

SOBERS GASTON

V1, CAC, BOS, Stredoeurópsky víaz

Male

Champion

35. 

SOBERS CASSIUS

V1, CAC

Male

Champion

36. 

SOUTHPOINT GABRIEL D’SOBERS

V2, Res.CAC

Male

Veteran

37. 

MOONLIGHT-HUNTER GUITAR MAN

VD1

Female

Junior

38. 

SOUTHPOINT LUNA LIMA

V1, CAJC, Junior BOB, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Champion

39. 

SOBERS GERALDINE

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Female

Veteran

40. 

WINDGOLD CYGNET

V1, Stredoeurópsky víaz veterán

ARABSKÝ CHRT /Sloughi (judge: Korosz András, HU)

Male

Junior

41. 

DEL KHAZARIS KAREL AG DALVIT

V1, CAJC, Stredoeurópsky víaz mladých

Male

Champion

42. 

CHARON WON HABULE

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Female

Junior

43. 

TFNINA DU DOMAINE AL FARID

V1, CAJC, Junior BOB, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Open

44. 

LAYANA MAHANAJIM

V1, CAC, BOS, Stredoeurópsky víaz

Female

Champion

45. 

C’CASABLANKA AG DALVIT

V1, CAC

AZAWAKH (judge: Korosz András, HU)

Male

Champion

46. 

AULAD AL SAHRA’S D’BADARI

---

Female

Champion

47. 

BASTIEN’S YSAMINA

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

FARAÓNSKY CHRT /Pharaoh hound (judge: Korosz András, HU)

Male

Intermadiate

1. 

ACHILLES GINGER DWARF

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Female

Intermadiate

2. 

ALL I EVER WANTED SPIRIT OF PHARAOH

V1, CAC, BOS, Stredoeurópsky víaz

IBIZSKÝ CHRT HRUBOSRSTÝ /podenco ibicenco rough-haired (judge: Korosz András, HU)

Male

Junior

3. 

EDÉN LA PRINCESA ROSA DE PODI

V1, CAJC, BOS, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Junior

4. 

ESTRELLA LA PRINCESA ROSA DE PODI

V1, CAJC, BOB, Stredoeurópsky víaz mladých

IBIZSKÝ CHRT KRÁTKOSRSTÝ /podenco ibicenco smooth-haired (judge: Korosz András, HU)

Male

Open

5. 

DON JUAN LA PRINCESA ROSA DE PODI

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Female

Minor Puppy

6. 

GEMA LA PRINCESA ROSA DE PODI

VN1

Female

Junior

7. 

FRESCA LA PRINCESA ROSA DE PODI

V1, CAJC, Junior BOB, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Open

8. 

CELINE LA PRINCESA ROSA DE PODI

V1, CAC, BOS, Stredoeurópsky víaz

Female

Champion

9. 

CANCION LA PRINCESA ROSA DE PODI

V1, CAC

Female

Champion

10. 

ESPLUGA BALTAS VÉJAS

V2, Res.CAC

ÍRSKY VLKODAV /Irish wolfhound (judge: Knut Blütecher, NOR)

Male

Junior

48. 

CALL ME CHARLIE FROM FAIRYTALE GARDEN

neposúdený

Male

Junior

49. 

COSGRACH FROM FAIRYTALE GARDEN

V1, CAJC, Stredoeurópsky víaz mladých

Male

Intermadiate

50. 

BENTLEY MAISON PLEINE D’AMOUR

V1, CAC

Male

Open

51. 

CASPER SIDERIT

V1, CAC, BOS, Stredoeurópsky víaz

Male

Working

52. 

GUINNESS FLINTSTONE

V1, CAC

Male

Champion

53. 

DEFINITION OF BEAUTY ERDOR IRIS

neposúdený

Female

Puppy

54. 

BELOVED BELLYSS OF CUBADEL

VN2

Female

Puppy

55. 

ETERNAL ESME ERDOR IRIS

VN1

Female

Junior

56. 

CUTE CHELSEY FROM FAIRYTALE GARDEN

V1, CAJC, Junior BOB, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Junior

57. 

DUCATI LA DOTTA MACUSHLA

VD2

Female

Intermadiate

58. 

AIMÉE MALKIA GARDEN

VD2

Female

Intermadiate

59. 

CORRA MES AMIS DE MAFINNS

VD1

Female

Open

60. 

AFRODYTA HUNTERHAF

BEZ TITULU, V2

Female

Open

61. 

DEBITUS SMaleIALIS EDITIO EXSPECTATION

V1, CAC

Female

Champion

62. 

AMAZING ABBY FROM FAIRYTALE GARDEN

V2, Res.CAC

Female

Champion

63. 

AURORA MAISON PLEINE D’AMOUR

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Female

Champion

64. 

CHARLEEN CASIDY RAY

V3

MAÏARSKÝ CHRT /Magyar agar (judge: Korosz András, HU)

Male

Open

65. 

KUCORGÓ-DOMBI LEANDER

V2, Res.CAC

Male

Open

66. 

SIGI

V1, CAC

Male

Champion

67. 

SZELEK KIRÁLYA BARBAROSSA

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

PO¼SKÝ CHRT /Chart polski (judge: Korosz András, HU)

Female

Intermadiate

68. 

S£AWA CONFIDENCE INTERVAL

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

RUSKÝ CHRT /Borzoi (judge: Zafra Sirik, ISR)

Male

Puppy

69. 

DUSHKO SAROV VEYA FEYA

VN1

Male

Puppy

70. 

NIGHT FLIGHT MATRIOSHKA

VN2

Male

Junior

71. 

ARAD HUNYADY JANMAR Z.A.A.

D

Male

Junior

72. 

BRIAN SOUSEDIK

V1, CAJC, Stredoeurópsky víaz mladých

Male

Junior

73. 

LOVELY FAMILY SILVER KRYLOV

V2

Male

Intermadiate

74. 

APOLLO DARK SMIRNOWOW

V3

Male

Intermadiate

75. 

ATAMAN SAROV VEYA FEYA

V2, Res.CAC

Male

Intermadiate

76. 

FADEY CARATOVICH RADENA SLOVAKIA

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Male

Open

77. 

AMADEO DE DAME CERISE

V2, Res.CAC

Male

Open

78. 

EFRIT MAJOVE BOHEMIA

V4

Male

Open

79. 

KING OF THE RINGS KRYLOV

VD

Male

Open

80. 

RAKOVSKY ALEKSANDR ZLODEY

V1, CAC

Male

Open

81. 

ROI SOLEIL DU GRAND FRESNOY

VD

Male

Open

82. 

WALZOFF Z BILMY

V3

Male

Champion

83. 

CÍRDAN KORROLIOV

V1, CAC

Male

Champion

84. 

EZEKIEL MAJOVE BOHEMIA

V2, Res.CAC

Male

Champion

85. 

KNIAZHIE ZOLOTO BOGACH

VD3

Male

Veteran

86. 

AGENT CAVALIERIK LENEL SLOVAKIA

V1, Stredoeurópsky víaz veterán

Female

Minor Puppy

87. 

AGNES HUNYADYHO KAŠTIEL

VN2

Female

Minor Puppy

88. 

BELATRIX BATHORY SMIRNOWOW

VN3

Female

Minor Puppy

89. 

GORDETA RADENA SLOVAKIA

VN1

Female

Puppy

90. 

DELIZIA SAROV VEYA FEYA

VN2

Female

Puppy

91. 

ORIANNA CZÁRI FALKA

VN1

Female

Junior

92. 

AFRODITA JANMAR Z.A.A.

VD4

Female

Junior

93. 

ANAIS MOUNTAIN MOON

V2

Female

Junior

94. 

BABOU SWOOSH

VD3

Female

Junior

95. 

BRASLETKA LENEL SOUSEDIK

V1, CAJC, Junior BOB, BOS, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Intermadiate

96. 

ASHANTI SMIRNOWOW

V2, Res.CAC

Female

Intermadiate

97. 

CAVALLIERIK JULIANA

VD3

Female

Intermadiate

98. 

FIGURA CARATOVNA RADENA SLOVAKIA

V1, CAC

Female

Open

99. 

ADEL BAT JEMERRI

V

Female

Open

100. 

AMBER ROSE ADRASTEIA ALOJKA

V

Female

Open

101. 

CATHERINE THE GREAT KORROLIOV

V2, Res.CAC

Female

Open

102. 

CAVALLIERIK HAVANA U-LA-LA

V1, CAC

Female

Open

103. 

DARYA RADENA SLOVAKIA

V4

Female

Open

104. 

RAKOVSKY BAGRIANA VELIKAJA

VD

Female

Open

105. 

STARAJA RUSSA RADONIA

VD

Female

Open

106. 

VASART ALEKSANDRIYA

V3

Female

Champion

107. 

GO GO BOLSHOI SOPRANO

V2, Res.CAC

Female

Champion

108. 

RAKOVSKY ALZBETA STRELKA

V1, CAC, Stredoeurópsky víaz

Female

Veteran

109. 

B’ELERRINA VON DRETOWITZ

V1, Stredoeurópsky víaz veterán

SALUKI (judge: Zafra Sirik, ISR)

Male

Minor Puppy

110. 

ZA’YYAN AL’HIRAM AL ASMAANII

VN1

Male

Puppy

111. 

BEHDAD CENTURY MOHABBAT

VN1

Male

Puppy

112. 

BEHROUZ CENTURY MOHABBAT

VN2

Male

Puppy

113. 

SHAHDAD DARAYAVAHU D’YAVA

VN3

Male

Junior

114. 

CASPIAN GILIATH

V2

Male

Junior

115. 

QIRMIZI TAHARI

V1, CAJC, Stredoeurópsky víaz mladých

Male

Intermadiate

116. 

BERLIN VOM AMEISRIEGEL

V1, CAC, BOS, Stredoeurópsky víaz

Male

Intermadiate

117. 

DIRAN AZLAN ALHAYA

VD2

Male

Open

118. 

JAZAH’S T’AIMU JAFF’AR ASMAANII

V1, CAC

Male

Champion

119. 

ASPAYAODHA CENTURY MOHABBAT

V2, Res.CAC

Male

Champion

120. 

GAZALI REY TALL AFAR

V1, CAC

Female

Junior

121. 

LAGS LATIFHA LEONELLE

V1, CAJC, Junior BOB, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Intermadiate

122. 

BLUEBELL VOM AMEISRIEGEL

V2, Res.CAC

Female

Intermadiate

123. 

DIVA D’AVATAR Z TRIPU

V1, CAC

Female

Open

124. 

BASILAH DEVON EXE

V4

Female

Open

125. 

BIBIANA VOM AMEISRIEGEL

V2, Res.CAC

Female

Open

126. 

EMOTIONS Z TRIPU

V3

Female

Open

127. 

SHOWHUNTERS BAHA KAHANA

V1, CAC

Female

Working

128. 

PENKTAS ELEMENTAS DESERT AL DAHNA MAHTAB

VD1

Female

Champion

129. 

CAMOMILLA Z TRIPU

V2, Res.CAC

Female

Champion

130. 

GAYA TALL AFAR

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Female

Honour

131. 

AANISAH Z TRIPU

V2

Female

Honour

132. 

ADELL LUMIJA

V1

Female

Veteran

133. 

ASALI AURUM BOHEMIA

V1, Stredoeurópsky víaz veterán

ŠKÓTSKY JELENÍ Male /Deerhound (judge: Zafra Sirik, ISR)

Male

Intermadiate

134. 

BAYMAX UNDER SHARP HILL

V1, CAC

Male

Open

135. 

H ANTONIUS VERTRAGUS IRATER

V1, CAC, BOS, Stredoeurópsky víaz

Female

Intermadiate

136. 

CANDY CRUSH UNDER SHARP HILL

V1, CAC

Female

Open

137. 

BISCUIT UNDER SHARP HILL

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

ŠPANIELSKÝ CHRT /Galgo espaòol (judge: Korosz András, HU)

Male

Intermadiate

138. 

BANDITO RABBIT´S NIGHTMARE

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Female

Intermadiate

139. 

BARA RABBIT´S NIGHTMARE

VD

TALIANSKY CHRTÍK /Piccolo levriero italiano (judge: Korosz András, HU)

Male

Junior

140. 

IPPOLITO VOM ROTEN SCHOPF

V2

Male

Junior

141. 

KURNOUS WIDAR

V1, CAJC, BOS, Stredoeurópsky víaz mladých

Male

Intermadiate

142. 

KVIDO NA KLÍNKÁCH

V1, CAC

Male

Open

143. 

STAKKATO INSTICT

V2, Res.CAC

Male

Open

144. 

THIAGO TILECO

V1, CAC, Stredoeurópsky víaz

Male

Open

145. 

ZULU WARRIOR XANTI

VD3

Female

Junior

146. 

DEE DEE ANNAPERLA

V3

Female

Junior

147. 

HELA IL ANGELICO DONO

V1, CAJC, Junior BOB, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Junior

148. 

JASMINE KOPOS NAMAI

V2

Female

Junior

149. 

NOVATICA FIND YOUR WONDERLAND IN QUINDICI

V4

Female

Intermadiate

150. 

DANSEUSE ETOILE UKEREWE

V3

Female

Intermadiate

151. 

IT GREY BUTTERFLY EOLIEN ELYSEE ETNA

V1, CAC

Female

Intermadiate

152. 

JE T’AIME JOELINA LE DOUE

VD4

Female

Intermadiate

153. 

ZULU WARRIOR ADEL

V2, Res.CAC

Female

Open

154. 

ADISIAH ADAIAH

V4

Female

Open

155. 

CORAGGIOSA PLIHEART

VD

Female

Open

156. 

IT GREY BUTTERFLY EOLIEN EYE OF RA

V1, CAC

Female

Open

157. 

MIO TUTTI VIRGOLEO (FCI)

VD

Female

Open

158. 

NALANI NATALE COME IL VENTO

V3

Female

Open

159. 

YASIN BOHEMIA SKARA

V2, Res.CAC

Female

Champion

160. 

FRÉA GIL-ENDOR

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Female

Champion

161. 

OLIVIA NEXT LEVEL

V3

Female

Champion

162. 

TIZIANA TILECO

V2, Res.CAC

Female

Veteran

163. 

CHARLAINE NEXT LEVEL

V1, Stredoeurópsky víaz veterán

WHIPPET (judge: Knut Blütecher, NOR)

Male

Minor Puppy

164. 

ALEBRIJE LA PIU ROSSI

VN2

Male

Minor Puppy

165. 

ALIJAMO’S LLIMPI

VN3

Male

Minor Puppy

166. 

ELLIOT EDEN KESAN HOUND

VN4

Male

Minor Puppy

167. 

INDIANA JONES GANDAMAK SLOVAKIA

VN1

Male

Puppy

168. 

ALIJAMO’S KING OF THRONES

VN1

Male

Junior

169. 

DEXTER ÈEBUKO

V2

Male

Junior

170. 

FAST’N PAWESOME FIORELLO

VD

Male

Junior

171. 

FRANK SINATRA GANDAMAK SLOVAKIA

V3

Male

Junior

172. 

HEFAISTON ALMIR’S FAMILY

V1, CAJC, Stredoeurópsky víaz mladých

Male

Junior

173. 

KYRIEE LA COMPAGNIE D´LES AMIES

neposúdený

Male

Junior

174. 

WITCHER RUSHMANIAC

VD4

Male

Intermadiate

175. 

ANGELS DRAFT WHIPSARA

neposúdený

Male

Intermadiate

176. 

BARNESMORE MAGIC BELLS

V2, Res.CAC

Male

Intermadiate

177. 

DEW DESERT- GAEL

V3

Male

Intermadiate

178. 

FREDDIE MERCURY GANDAMAK SLOVAKIA

V

Male

Intermadiate

179. 

FREEDOM FIELD ALPHA FLIGHT

VD

Male

Intermadiate

180. 

HIDALGO OF HUNGARIAN DIAMONDS

V1, CAC

Male

Intermadiate

181. 

KARADHRAS VINHO VERDE

VD

Male

Intermadiate

182. 

MALGRANDA FASKO (FCI) OXON

V4

Male

Open

183. 

AURELIUS WILD GRAMale

VD

Male

Open

184. 

BALOO CALISIA

VD4

Male

Open

185. 

FREEDOM FIELD AMERICAN EAGLE

V2, Res.CAC

Male

Open

186. 

CHRISTIAN FAST DUNDERRY

V3

Male

Open

187. 

STANGERS LAND VALDAY

V1, CAC

Male

Working

188. 

GOODY GUMDROPS VALENTINE DOGS

V1, CAC

Male

Champion

189. 

EMILLIO GANDAMAK SLOVAKIA

V

Male

Champion

190. 

FORGETMENOT SOBERS DON DIABLO

V1, CAC, BOS, Stredoeurópsky víaz

Male

Champion

191. 

LONDON’S FOG HUSHED SECRET

V4

Male

Champion

192. 

MY CAMELOT HERO OF THRONES

V3

Male

Champion

193. 

SOBRESALTO LATTE MACCHIATO

V2, Res.CAC

Female

Minor Puppy

194. 

AURORA LA PIU ROSSI

VN

Female

Minor Puppy

195. 

DIAMOND FOREVER SOULAD

VN3

Female

Minor Puppy

196. 

ILIMANI GANDAMAK SLOVAKIA

VN2

Female

Minor Puppy

197. 

KARADHRAS LITERATURA

VN1

Female

Minor Puppy

198. 

TURNAGO BROCHIN BELLE

VN4

Female

Junior

199. 

ALIJAMO’S JEAN DE CLISSON

V

Female

Junior

200. 

ALIJAMO’S JOLLY ROGER

V

Female

Junior

201. 

AUDREY HEPBURN MAGIC NOBLESSE

V4

Female

Junior

202. 

BIS AQUAE HALLE BERRY

V2

Female

Junior

203. 

CAMILLIA STOPA LÁSKY

VD

Female

Junior

204. 

DEW GLAMOUR-GRETA GARBO

V3

Female

Junior

205. 

HESTIA ALMIR’S FAMILY

V

Female

Junior

206. 

SAINT MARCO’S ANGELS EYED PANSY

VD

Female

Junior

207. 

SOBERS HUBERTINE

V1, CAJC, Junior BOB, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Junior

208. 

TRUE TELLUS CAO TIBMAS CAO

VD

Female

Intermadiate

209. 

AMÉLIA LETNÝ ÚSVIT

V1, CAC

Female

Intermadiate

210. 

DEW BACK2BLACK-WHISKEY

VD

Female

Intermadiate

211. 

FEE PANONIA ALMIR’S FAMILY

VD

Female

Intermadiate

212. 

FREEDOM FIELD ARALUNE

V2, Res.CAC

Female

Intermadiate

213. 

FRIDA CALO GANDAMAK SLOVAKIA

V4

Female

Intermadiate

214. 

GOIA EMMA ALMIR’S FAMILY

V

Female

Intermadiate

215. 

MAJESTRIAN EMONIQUE

V3

Female

Open

216. 

ALIJAMO’S GACRUX

V3

Female

Open

217. 

BETTY BOOP WHIPSARA

V4

Female

Open

218. 

ENJOY ME CZECH SPRING

VD

Female

Open

219. 

I LOVE YOU ZARYA

VD

Female

Open

220. 

ROSITA LAZYJIL JEWELS

V2, Res.CAC

Female

Open

221. 

SOBERS FAYENNE

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Female

Working

222. 

ALIJAMO`S ARABESQUE

VD1

Female

Champion

223. 

ALIJAMO’S DANGEROUS LOVE BREXI

V

Female

Champion

224. 

BLUE SPRING’S PETRA

V4

Female

Champion

225. 

FEEL GOOD CZECH SPRING

V3

Female

Champion

226. 

SOBERS DIAMOND LIL

V2, Res.CAC

Female

Champion

227. 

SOBERS DORIS MAE

V1, CAC

Female

Honour

228. 

LONDON´S FOG FLAWLESS FELICITY

V1

Female

Honour

229. 

SOUTHPOINT BRIENNE DE TARTH

V2

Female

Veteran

230. 

ARIEL ALMIR’S FAMILY

V1, Stredoeurópsky víaz veterán

WHIPPET DLHOSRSTÝ /LHW (judge: Korosz András, HU)

Male

Champion

231. 

MICHAEL DOUGLAS BEAMI ŠAHRAK

V1, CAC, BOB, Stredoeurópsky víaz

Female

Junior

232. 

CHRISTIANA OF SILKEN GRACE

V1, CAJC, Junior BOB, Stredoeurópsky víaz mladých

Female

Champion

233. 

HEDDA OF SILKEN GRACE

V1, CAC, BOS, Stredoeurópsky víaz